Ryzyko W RevShare

Ryzyko w RevShare

Często otrzymuję pytania typu “Tomek, jakie jest ryzyko w RevShare ?“. Było ich tak wiele, że postanowiłem napisać o tym oddzielny post. Powtarzam to bardzo często i zrobię to po raz kolejny, przede wszystkim musisz być świadom, że wszędzie tam, gdzie jest możliwość zysku, istnieje i możliwość straty. Nie ma co ukrywać, że ryzyko w RevShare jest bardzo duże. Są to biznesy reklamowe, a nie inwestycyjne, więc nikt nie da Ci gwarancji zarobku. Postaram się wymienić kilka istotnych faktów ryzyka w tej branży, a tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciał rozpocząć współpracę z jednym z nich, czy raczej będziesz trzymał się od nich z daleka.


Fakty – Ryzyko w RevShare

 

Ryzyko w RevShare

Ryzyko w RevShare

Do diabła, zrozum to nie jest inwestycja !

W każdym z regulaminów tych biznesów jest jasno napisane, że kupujesz paczkę reklamową. Jest to tak zwany AdPack, więc nie inwestujesz, tylko kupujesz pakiet reklam – produkt fizyczny. Firma wcale nie musi dzielić się z Tobą zyskami. Wyoślę to jeszcze raz, dla jasności. KUPUJESZ REKLAMĘ, A NIE INWESTUJESZ! Wiele osób skupia się tak bardzo na “paczkach”, że nie dostrzegają potencjału, który drzemie w reklamie, którą kupuje i nie wykorzystuje jej w skuteczny i dochodowy sposób. To jak możesz zarabiać dzięki tej reklamie opisałem w artykule “co reklamować w biznesie RevShare ?“.

Admin niczym hiena

Poważnym ryzykiem w RevShare są złe zamiary właścicieli, niektórych firm. Tak, niestety zdarzają się sytuacje, gdzie biznes RevShare powstaje tylko po to, aby oskubać ludzi z pieniędzy. Admin po prostu po pewnym czasie zawija się z kasą, tłumacząc się atakiem hakerskim. – Tak wygląda pieprzona rzeczywistość :). Oczywiście nie wszyscy tacy są. Są biznesy, gdzie właściciel ma szczere i uczciwe intencje, lecz czasem to za mało, aby biznes istniał bardzo długo. Twoim pierwszym zadaniem, zanim przystąpisz do jakiegoś biznesu, jest bardzo skrupulatne sprawdzenie właściciela danej firmy. Bardzo ważne jest doświadczenie takiej osoby w tej branży.

Handel wyłącznie AdPackami

Moim zdaniem jest to największe ryzyko w RevShare. Wielu tego nie dostrzega. Aby taki biznes działał długo, muszą sprzedawać się inne usługi niż AdPacki. Są one przecież kosztem dla firmy, a nie zyskiem. Jeżeli 1 AdPack, warty przykładowo 50$, daje zwrot użytkownikowi po 60 dniach 60$, to dla firmy jest to koszt 10$. Dodatkowym obciążeniem jest prowizja dla osoby polecającej. Przyjmijmy, że jest to 10% za kupiony AdPack. Więc firma za każdy sprzedany AdPack o wartości 50$ musi zarobić 15$, aby miała na zobowiązania wobec użytkowników. Każdy RevShare oprócz “paczek reklamowych” posiada w swojej ofercie zazwyczaj 5-7 usług reklamowych i to właśnie na nich firma zarabia. Musisz być świadom, ŻE TO ZAZWYCZAJ ZA MAŁO ! Taka firma bez zewnętrznych źródeł finansowania długo nie pociągnie. Są nimi sklepy internetowe, matryce, social media (jak w przypadku FutureAdPro), abonamenty itd. Wiele firm chwali się ilością takich zewnętrznych źródeł. Pojawia się tylko jedno pytanie, czy one przynoszą dochody firmie i jeżeli tak, to jak duże?
Jest to prosta matematyka, jeżeli nie będzie wewnętrznej sprzedaży usług i zewnętrznych źródeł finansowania taki biznes skończy niedługo po tym, jak ludzie zaczną wypłacać kapitał. Stracą najwięcej ci, którzy zaczęli wypłacać za późno.


Podsumowanie – Ryzyko w RevShare

Jak widzisz, RevShare są biznesami wysokiego ryzyka. Lecz nie oznacza to, że nie da się na nich zarobić. Dzisiaj FutureAdPro pokazuje, jak powinno prowadzić się tego typu biznes. Działa już prawie 2 lata i bije wszystkie rekordy wcześniej działających biznesów RevShare. Tamte dawno już przeszły do historii. Każdy musi być świadomy tego, że wszędzie tam, gdzie jest możliwość zysku, istnieje i sposobność straty. To od Ciebie zależy, czy świadomie akceptujesz ryzyko.