Dochód Pasywny

Dochód Pasywny

Dochód Pasywny

dochód pasywny

Maksymalny zysk z minimalnego wkładu czasu i pracy – brzmi jak marzenie i sposób na niezależność finansową. Aby jednak zarabianie pasywne nie pozostało w sferze marzeń tak jak wygrana na loterii, trzeba sobie uświadomić, jaki wpływ na osiągnięcie tak rozumianego sukcesu ma inteligencja finansowa oraz właściwe podejście i rozumienie bogacenia się, także w sposób pasywny.

Co oznacza dochód pasywny? – Często jest rozumiany jak szybka kasa, szczęśliwy traf, wzięcie udziału w jakimś cudownym programie, w którym „inwestując” dziesięć dolarów zarobimy sześćset procent miesięcznie. Na nieszczęście dla osób, które wierzą w takie szanse od życia, dochód pasywny odcinanymi kuponami, ale w przeważającej części nie od szczęścia i przypadku, ale od inwestycji czasu, kreatywności i nierzadko swoich pieniędzy. Często wiąże się to z ryzykiem, które bez odpowiedniej inteligencji finansowej i zdrowego rozsądku, może skończyć się nie dochodami pasywnymi, ale stratą lub bankructwem. Zasada jest więc taka – najpierw trzeba coś dać, aby móc otrzymać.


Kilka przykładów – Dochód Pasywny

Podaje tylko takie przykłady które mojej osobie są najbliższe.

Serwis internetowy

Jeśli zainwestujesz swój czas i umiejętności w stworzenie serwisu internetowego, może to być Twój dochód pasywny. Sprzedawanie miejsc reklamowych na stronie która generuje dużą ilość wyświetleń okazuje się być bardzo dochodowym biznesem. Pozostaje jednak kwestia tego jaki serwis ? Z pewnością taka strona musi być określona tematycznie, trafiać do określonej grupy osób zainteresowanym jakimś tematem. Może to być przykładowo forum, blog itd.

Inwestycja w BitCoina (BTC)

Od Roku 2008 inwestycje w BitCoina i inne altcoiny stało się bardzo modne i jak się okazuje bardzo dochodowe. Najwyższa historyczna cena BTC (do dnia w którym opublikowałem ten post) to 6161$ a w 2008 r. gdy debiutował na giełdzie MtGox jego cena wynosiła 0,063$ więc możesz sobie wyobrazić ile zarobiły osoby które kupiły go w tamtym okresie i nie sprzedały żadnej sztuki. Wielu expertów ekonomi twierdzi że cena 1 BTC za 10-20 lat może osiągnąć ponad 1 mln $. Czy tam się stanie ? Tego nie wiem, lecz jestem świadom że nic nie stoi na przeszkodzie aby stało się to rzeczywistością. Sam posiadam kilka sztuk i aktywnie kopię BTC i inne kryptowaluty gdyż jestem świadom że to dopiero poczatek.

Kopanie Kryptowalut

W dzisiejszych czasach bardzo modne i jak się okazuje bardzo dochodowe. Na dzień dzisiejszy nie znam dochodu pasywnego który wymaga tak niewielkiej ilości złożonej pracy początkowej i tak dużej automatyzacji. Szerzej o tym czym jest kopanie kryptowalut opisałem w tym artykule.

Nieruchomości

Jeżeli posiadasz odpowiedni kapitał lub zdolność kredytową możesz kupić mieszkanie na wynajem. Dobra lokalizacji i zorganizowany zespół osób pozwoli Ci czerpać stały comiesięczny dochód pasywny.

Własne Produkty

Muzyka, książka, ebook itd. możliwości jest wiele. Jeżeli tylko będziesz potrafił to sprzedać a w dobie internetu nie powinno być problemu możesz czerpać ze swojej pracy zysk długofalowo.

Programy Affilacyjne

Różnicą od wyżej wymienionego podpunktu jest taka że nie musisz poświęcać czasu na stworzenie produktu. Kwestia pozostaje sprzedaży tych produktów. Dobry marketing może sprawić cuda.

MLM

Polecanie, budowanie struktur, sprzedaż. Przez wielu znienawidzony przez wielu uwielbiany. Na początku swojej drogi wymaga ogromnego zakładu pracy, walki ze samym sobą i samodyscypliny. Po pewnym czasie może przynieś spore korzyści majątkowe.

Myjnie Samochodowe

Powodzenie w tej branży wiąże się z dobrą lokalizacją. Taka samoobsługowa myjnia która czerpie energie z własnej farmy paneli fotowoltaicznych jest świetnym pomysłem na dochód pasywny.


Podsumowanie – Czym jest więc dochód pasywny i czy on istnieje ?

TAK istnieje ale nie jest szczęściem czy przypadkiem, a stworzeniem planu i wykorzystaniem swojego potencjału do osiągnięcia niezależności finansowej.