Czym Są AltCoiny ?

Czym są altcoiny ?

czym są altcoiny ?

Zaczynając ten temat, nie można nie wspomnieć o prekursorze, którym jest Bitcoin. W 2009 roku po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, a raczej wszedł do internetowego świata, jako pierwsza kryptowaluta i moneta zwana wirtualną. Nie dziwi więc, że myśląc o wirtualnej walucie, pierwszy przychodzi na myśl Bitcoin, który jest jednocześnie największym graczem na rynku, ciesząc się największą popularnością i doskonałą płynnością rynkową. Nie jest to jednak jedyna cyfrowa waluta. Alternatywą dla Bitcoina są altcoiny, które powstają na bazie jego oprogramowania bazowego udostępnianego publicznie. W ten sposób w błyskawiczny sposób mogło powstać setki innych kryptowalut, co rzeczywiście się stało. Bitcoin nie jest jedyny wśród wirtualnych monet.

Czym więc są altcoiny ?

W uproszczeniu można powiedzieć, że jest to cyfrowy pieniądz. Ma on swoją wartość rynkową i stan posiadania w umownych jednostkach. Zarówno Bitcoin, jak i altcoiny są kryptowalutami, jednak ich wartości często bardzo się od siebie różnią. Każda kryptowaluta wnosi na rynek inną wartość i użyteczność. Teoretycznie każda osoba może stworzyć własną wirtualną monetę. By tego dokonać, niezbędne jest jednak minimum środków oraz umiejętność zastosowania w praktyce bitcoinowego oprogramowania. Powstaje wiele cyfrowych walut na podstawie tych skryptów.

Żeby dobrze zrozumieć czym są altcoiny musisz wpierw zrozumieć czym jest BitCoin więc zapraszam Cię do mojego artykułu – Czym Jest BitCoin?

Listę wszystkich kryptowalut możesz sprawdzić na coinmarketcap.com

Dołącz do naszej zamkniętej grupy na FaceBooku gdzie dowiesz się w jaki sposób ja inwestuję na tym rynku i w jakie altcoiny – KryproCzuby