Czym Jest ICO ?

Czym jest ICO?

ICO – Initial Coin Offering i IPCO – Initial Public Coin Offering to dwie nazwy dla startupów, których celem jest wsparcie kapitałowe działań związanych z wprowadzeniem kryptowaluty. Poprzez dystrybucję środków do ludzi, zbiera się kapitał, który wykorzystywany jest do tworzenia nowego produktu finansowego w cyfrowym świecie.

Czym jest ICO ?

Najczęściej ICO zostaje stworzone, jeszcze zanim projekt zostanie ukończony, a jego celem jest sfinansowanie kolejnych działań zaplanowanych, w celu jego ukończenia. Zebrane w ten sposób środki, mogą także zostać wykorzystane w innym celu. Jest nim, na przykład wsparcie techniczne dla działającej już waluty.

Kolejnym założeniem ICO jest to, że wspierający projekt zapewnią mu także odpowiednią reklamę w sieci, mówiąc o nim znajomym i działając na jego rzecz. Zwiększa to znacznie świadomość konsumentów na rynku kryptowalut. Jest to bufor, który poprzez zwiększenie świadomości oraz zainteresowania sprawia, iż kryptowaluta w swoim debiucie ma znacznie większa płynność.

Istnieje wiele możliwości zaprezentowania nowej cyfrowej waluty oraz ICO, jednak do najlepszych należą fora w tematyce kryptowalut takie, jak na przykład Bitcointalk. Tam twórcy prezentują pomysł oraz jego dokumentację i wszelkie niezbędne dla inwestorów informacje.

Preferowaną formą wsparcia ICO są wpłaty Bitcoin lub innych stabilnych kryptowalut. Po zakończeniu ICO, osoby wcześniej wspierające projekt, są gotowe do wymiany i handlu uzyskanymi w startupie środkami.

Zalety i wady tego rozwiązania.

Główną zaletą, jest możliwość zdobycia kwoty, która zapewni dalsze finansowanie projektu. Są to często środki, bez których projekt nie mógłby zostać doprowadzony do udanego finału. Dodatkowym atutem jest zwiększenie świadomości konsumentów, jeszcze przed wprowadzeniem altcoina na rynek. Deweloperzy zdobywają zaufanie odbiorców, gdy projekt zostaje ukończony w takiej formie, jaka była wcześniej prezentowana, a samo ICO trafia przecież bezpośrednio do potencjalnych klientów.

Niestety także tu zdarzają się oszustwa. Ludzie zostają z niczym, a projekt nigdy nie trafia na rynek. Ten problem dla niektórych klientów może oznaczać wielką stratę pieniędzy. Szereg nieudanych projektów zmienił podejście do ICO w bardziej sceptyczne. To wada, z którą rozpoczęto walkę wszelkimi dostępnymi środkami.

Efektem przemyśleń nad poprawą tej sytuacji, stały się wypracowane zasady:

  1. Konieczność udowodnienia przez deweloperów, dlaczego protokół ma rację bytu. Argumentacja powinna opierać się na technicznej i rynkowej analizie.
  2. Szczera i otwarta komunikacja zespołu twórców ze społecznością.
  3. Niezbędna jest wersja beta lub sieć testowa, która będzie dowodem, że deweloperzy są w stanie zrealizować cel, który sobie założyli.
  4. Środki, które zostaną przekazane w ramach ICO, powinny pochodzić z łańcucha bloków, jeśli istnieje taka możliwość.
  5. Deweloperzy powinni jasno określić, jakiej kwoty potrzebują, aby dokończyć zaplanowane prace nad projektem. To pewne, że jeśli projekt będzie udany, pojawi się później więcej środków do dystrybucji.

Poniżej 5 kryptowalut które osiągnęły największe zyski oraz straty od ceny ICO.

Największe zyski - Czym jest ICO?

Największe zyski – Czym jest ICO?

Największe straty - Czym jest ICO?

Największe straty – Czym jest ICO?

Zródło – icostats.com


Podsumowanie – Czym jest ICO?

ICO wciąż się rozwija i jest w tym coś bardzo obiecującego. Świat kryptowalut nie jest jednak chroniony przez organizacje i rządy i każdy dba tu o własne interesy. Można wiele zyskać i wiele stracić. Mieliśmy już do czynienia ze spektakularnymi sukcesami i wielkimi porażkami, które wiele osób dotkliwie odczuło.

Zainteresowanych nowymi i trwającymi ICO odsyłam do strony: www.ico-list.com