Czym Jest BitCoin ?

Czym jest BitCoin (BTC) ?

Czym jest BitCoin ?

Czym jest BitCoin ?

Czy zauważyłeś że tradycyjne listy które kiedyś wysyłało się do znajomych zastąpiły e-maile. Czy widzisz że coraz mniej ludzie korzysta z SMSów na poczet komunikatorów takich jak messenger. Jeszcze niedawno nikt nie wyobrażał sobie aby trzymać pieniądze na koncie bankowym a dziś prawie każdy je posiada. Bitcoin jest kolejną innowacją. Czy zastąpi tradycyjne waluty ?

Bitcoin to waluta przyszłości, nabiera wartości w ekspresowym tempie i jest niezwykłą okazją na zarabianie ogromnych pieniędzy. Wiele osób mówi, że bitcoin to cyfrowe złoto.

Film przedstawiający czym jest BitCoin ?


Wypowiedzi expertów i najbogatszych ludzi świata na temat BitCoina

Bitcoin początkowo uważany był za kolejny interesujący wymysł Internetu. Odzwierciedlało się to w niskich notowaniach na giełdzie MtGox, po debiucie kosztował zaledwie 0,063$ za sztukę. Niezbyt dobry start zamienił się w pędzący bieg po miano jednej z najlepiej rozpoznawalnych i najmocniejszych kryptowalut z którą zaczynają liczyć się największe instytucje finansowe. Były takie okresy gdzie warość BTC rok do roku wzrastała o 1400% !

Poniżej kurs BTC na przestrzeniu ostatniego roku

Tym czym jest Bitcoin to pojęcie które w zasadzie ciężko jednoznacznie określić. Jest to ciąg kilkudziesięciu znaków kryjący zaszyfrowany kod. Tej waluty nie możemy fizycznie ujrzeć czy po prostu dotknąć. Upraszczając BTC jest wynikiem operacji matematycznej którą wykonuje specjalnie zaprojektowany system komputerowy opierający się na zasadzie kryptografii. Ta „moneta” nie posiada fizycznej postaci a mimo to możną ją przekazywać czy płacić nią za różnego rodzaju przedmioty czy usługi.

BTC nie jest już tylko idą. Każdego dnia na całym świecie coraz więcej miejsc handlowych i usługowych akceptuje płatności w bitcoinie. Miejsca akceptujące BTC w Polsce

Gdzie kupić BitCoina (BTC) ? – kliknij tutaj…


Czym jest Bitcoin ? Pod Względem Technicznym.

Bitcoin nie posiada instytucji nadzorującej jego emisję. Jest więc zatem zdecentralizowany, niezależny od banków czy innych instytucji finansowych. BTC nie ma granic, jest tam gdzie jest Internet. Jest to waluta, która może zostać błyskawicznie przekazana do dowolnego miejsca na kuli ziemskiej z pominięciem wszelkich pośredników, bez kosztownych prowizji.

BTC posiada otwarty kod źródłowy dostępny dla każdego kto chce zobaczyć jak działa.

Bitcoin działa w sieci P2P która nie jest kontrolowana, nie posiada właściciela czy osoby nią zarządzającej. Bitcoina tworzą i utrzymują ludzie dla ludzi.

 Dzięki temu, że waluta ta oparta jest o kryptografię i matematykę nie ma możliwości jej sztucznego „dodrukowania” sfałszowania czy zablokowania. Jeżeli zachowujesz podstawowe zasady bezpieczeństwa nie ma możliwości by ktoś (bank czy rząd lub współmałżonek przy rozwodzie) skonfiskował Twoje Bitcoiny. Masz więc 100% gwarancję Twoich pieniędzy. Bitcoin ma ograniczoną ilość, będzie go 21 milionów, tak więc waluta ta odporna jest na inflację. Jest to też waluta podzielona do 8 miejsc po przecinku tzw. satoshi, więc nawet gdy 1 BTC będzie kosztował 1 mln zł to wtedy 0,00000001 satoshi =  10 gr. Jeżeli jednak jego wartość będzie większa i 1 satoshi będzie “za drogi” do normalnego robienia zakupów tą walutą to zawsze istnieje możliwość dopisania kolejnego zera po przecinku, jeżeli tylko wszyscy użytkownicy sieci się zgodzą. Transakcje prowadzone na BTC są jawne jednak osoby ich dokonujące są anonimowe.


Największe zalety BTC

  • przelewy bez pośredników
  • ograniczona liczba monet
  • szybkość dokonywania transakcji z dowolnego miejsca na ziemi
  • bardzo niskie prowizje lub ich brak. Możesz dobrowolnie wesprzeć górników dzięki którym istnieje sieć.
  • anonimowe transakcje, twój adres możesz zmienić za każdym razem gdy dokonujesz przelewu
  • nie ma możliwości by ktoś zablokował Twoje konto dzięki temu że system działa w sieci P2P
  • nie ma możliwości cofnięcia transakcji, tak więc masz 100% pewność że nadany przelew do Ciebie dotrze
  • bezpieczeństwo, przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności nie ma możliwości by Twoje BTC zniknęły
  • Wygoda użytkowania, po zainstalowaniu programu możesz użytkować BTC bez żadnych rejestracji, zakładania konta.

Podsumowanie – Czym jest BitCoin ?

BTC jest świetnym rozwiązaniem długich przelewów czy nawet niedostępności usług bankowych. Bardzo dobrze sprawdza się jako środek płatniczy w mikropłatnościach a także handlu zagranicznym. Bitcoin to waluta cyfrowa zatem najlepiej sprawdza się właśnie w Internecie. BTC możemy zapłacić za abonament na danej platformie, kupić grę itp. Bez czekania na zaksięgowanie przelewu czy zbędnych opłat za przewalutowanie. Operacje bankowe niejednokrotnie podwajają kwotę którą musimy zapłacić za daną usługę w szczególności gdy mamy do czynienia z niewielkimi kwotami. Często z tego powodu rezygnujemy z zakupu.

BTC w tym przypadku sprawdza się idealnie. Jego możliwości są nieograniczone, transakcje za jego pośrednictwem dokonywane są błyskawicznie na całym świecie.

Gdzie kupić BitCoina (BTC) ? – kliknij tutaj…