Czy Szukasz Możliwości?

Czy szukasz możliwości?

Słyszy się często, że ktoś zrobiłby coś, rozwinąłby się, osiągnął gdzieś sukces, gdyby tylko miał ku temu odpowiednie możliwości. Następuje jednak pytanie, czy ten ktoś szuka możliwości bądź stwarza je, czy siedzi i czeka na nie? Różnica jest dosyć istotna pomiędzy szukaniem i stwarzaniem a oczekiwaniem.

Ta różnica polega na tym, że kiedy ktoś szuka bądź stwarza, to zawsze znajduje i ma. Jeśli oczekuje, może się zawieść i niczego się nie doczekać. Zatem nigdy nie czekaj na możliwości!

Spójrzmy na to w ten sposób. Przysłowiowy Kowalski świetnie gra w piłkę, ćwiczy codziennie na podwórku, kopie piłkę od rana do zmierzchu. Ma smykałkę do tego. Co z tego, jeśli zamiast pójść gdzieś i zaprezentować swoje umiejętności stale kopie piłkę przed domem? Szansa, że ktoś to zauważy i doceni oraz zaproponuje mu grę w jakiejś poważnej drużynie, jest niewielka.

Czy szukasz możliwości ?

Andrzej z kolei świetnie gra na gitarze, również ćwiczy codziennie. Nie wyniknie jednak nic z faktu, iż siedzi i gra w domu. Może zagrać wszystkie melodie świata, a i tak swoje umiejętności będzie znał tylko on i domownicy. To, że jest utalentowanym gitarzystą, nie sprawia automatycznie, że ktoś zapuka do jego drzwi i będzie chciał zaproponować mu wydanie płyty i koncerty.

Franek napisał książkę, jest rewelacyjna, lecz i tutaj nic nie wyniknie, jeśli nie pójdzie i nie zaniesie do potencjalnych wydawców tego, co napisał. Skończy się na tym, że jego książkę będą znali tylko mama, tata, brat, dziewczyna i kolega.

Jak już widzisz, wiesz, do czego wszystko to zmierza. No właśnie. Nawet jeśli ktoś jest bardzo utalentowany i ma potencjał do robienia czegoś to nic się nie wydarzy, jeśli nic z tym nie zrobi. To, że Kowalski, Andrzej i Franek mają niesamowite talenty, nie oznacza, iż przekują się one automatycznie w ich upragnione marzenia o tym, żeby odnieść sukces, jeśli to, co robią, będą robić tylko… dla siebie oraz będą czekać na to, aż ktoś ich zauważy. Spostrzegą również, że osoby mniej utalentowane od nich bądź początkujące odnoszą lepsze sukcesy niż oni sami. O zgrozo, pomyślą. Jak tak można!!! Przecież wylewamy siódme poty z siebie. Nie zauważą jednak jednego prostego faktu, dlaczego tak się stało, a który przeszedł im koło nosa. A jest on bardzo oczywisty. Pomimo tego, że są bardzo uzdolnieni, czekali na nie wiadomo co, natomiast tamte osoby nie czekały na nic, tylko coś zrobiły z tym, co potrafią, a to jest już wielka różnica. Te osoby po prostu szukały możliwości i stworzyły je.

Tak to mniej więcej się przedstawia. Jeśli faktycznie chcesz coś robić, to nie siedź i nie czekaj, aż ktoś zapuka do twoich drzwi i zawoła: „hej, hej, Twoja szansa właśnie przyszła”. To Ty wyjdź za drzwi i zrób coś.

Stwarzaj okazje i możliwości.

Tak jak zostało wspomniane przed chwilą, wyjdź i zrób z tym, co robisz coś sensownego, zamiast siedzieć zdziwiony na tyłku w fotelu i zastanawiając się, dlaczego jeszcze odpowiednie możliwości i sukces nie nadszedł. Napisałeś np. książkę? Przejdź się do wydawców, dzwoń bądź wyślij ją im. Do jednego, drugiego, trzeciego, dziesiątego itd. Znajdź ludzi, którzy pomogliby Ci w tym. Nawiąż jakieś kontakty. Puść całą maszynę w ruch. W ten sposób, zamiast czekać, będziesz działał. Książka to tylko drobny przykład, ponieważ nie ważne, co robisz, procedura wszędzie jest taka sama. Także w drogę a znajdziesz możliwości.