Bądź Przykładem Dla Innych

Bądź Przykładem Dla Innych.

Dobrze by było, gdybyś uświadomił sobie, że również i Ty możesz być wzorem dla innych i dawać odpowiedni przykład, czyli być kimś, kto inspiruje, motywuje i zachęca do działania. Kimś, z czyjego doświadczenia i wiedzy będą korzystali inni. Ten wpis będzie o tym, kim sam możesz się stać, a może już jesteś. Osobą, która nie tylko czerpie z inspiracji, lecz również inspiruje.

Kiedy zaczynasz zmierzać do celu, realizować własne idee i przedsięwzięcia, czerpać wiedzę i doświadczenie z wartościowych źródeł, rozwijać się, odnajdywać w tym radość, fascynować i ekscytować się sam niechybnie stajesz się kimś, z kogo przykład zaczną brać inni. I nie ma w tym nic złego a wręcz przeciwnie, ponieważ dzięki temu dajesz wartość.

Nie tylko bierz przykład, lecz również go dawaj.

Bycie przekonanym o własnej wartości, jak i wartości tego, co się robi, to jak już zostało wspomniane, nie jest nic złego. Można to również nazwać zdrowym poczuciem własnej wartości i dumy. Nie puszenie się, nieprawienie na prawo i lewo o własnej wspaniałości tylko pomaganie innym poprzez dawanie im wartości i obserwowanie tego wyników. To najwspanialsza rzecz na świecie. Działając w taki sposób, sam się rozwijasz, a co za tym idzie dostajesz i dostrzegasz więcej możliwości, aby się realizować w życiu; to działa w dwie strony.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę i pamiętać o jednej rzeczy. Ludzie, którzy sami mówią o własnej wspaniałości, cały czas powtarzając puste przechwałki niepoparte niczym konkretnym to najczęściej ludzie z kompleksami i poczuciem niskiej wartości własnej. Są zazwyczaj bez żadnych osiągnięć.

Prawdziwy ekspert, osoba, z której bierze się przykład, znająca własną wartości, jak i tego, co ma do przekazania, nigdy nie mówi o własnej wspaniałości. Nie musi. Dlaczego? Ponieważ taka osoba to wie, kim jest i zna swoją wartość. O marce eksperckiej świadczy fakt, że przede wszystkim ludzie o tym mówią, a nie sam zainteresowany. Inaczej ujmując, ekspert nigdy nie mówi i chwali się, że jest ekspertem. Ludzie to robią za niego. Weź to pod uwagę, dążąc na szczyt.

Inną sprawą jest to, że ludzie często wyobrażają sobie, że żeby dawać przykład trzeba stać się kimś wielkim. To kolejne błędne założenie. Ty już jesteś wielki. Rozejrzyj się dookoła. Zapewne zdarzyło Ci się kiedyś rozmawiać np. z bliską Ci osobą, z przyjacielem bądź przyjaciółmi, których wsparłeś swoją osobą, swoim doświadczeniem, swoją wiedzą a oni później podziękowali Ci za to? I dzięki temu zrobili coś, co powinni zrobić, a wcześniej się wahali i tkwili w miejscu? Założyć się można, że tak było. Widzisz? Zrobiłeś coś wielkiego, zainspirowałeś, dałeś przykład. Pomogłeś. Ich życie poszło naprzód. Zawsze znajdzie się ktoś, komu możesz pomóc i kogo możesz zainspirować.

Jesteś wystarczająco wielki, żeby dawać przykład.

Czerpiąc wzorce i ucząc się od innych, nie zapominaj przekazać tego dalej. Nie pozwól, żeby zatrzymało się to tylko na Tobie. Nie blokuj przepływu, jeśli chcesz dorzucić własną cegiełkę do budowy lepszego świata. Wiedza i doświadczenie są bezcenne. Ten przed Tobą korzystał z tego, Ty korzystasz i niech ten, który przyjdzie po Tobie, niech również skorzysta. Najlepszy efekt uzyska się, podając wartość dalej.

Znajdź też równowagę w tym wszystkim. Bądź spójny. Niech duma nie przekracza granic absurdu, a nabyte od kogoś doświadczenie oraz wiedzę przekaż dalej. Staniesz się inspirującym przykładem, ekspertem. Niech tak się stanie.